Canan Hoca kabızlıkla ilgili bilgi verdi

Canan Karatay, “Türkiye’nin gizli pandemisi kabızlıktır” dedi ve önemli açıklamalarda bulundu. Karatay, “Kabızsan vücudunun bütün dengeleri, çalışmaları bozulmuş demektir. Önemli olan büyük abdeste her gün çıkılsa dahi ıkınılarak çıkılmamasıdır. Eğer ıkınarak çıkıyorsanız kabızlık başlamıştır. Vücutta dengesizlik başlamıştır. Bağırsaktaki dost bakteriler yavaş yavaş yok olmaya başlamıştır.”diye uyardı,

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ ÇÖKERTİR

Sinir hastalıklarının ve bağışıklık sisteminin çökmesine neden olan hastalıkların kabızlıktan meydana geldiğini hatırlattı, kabızlığın en önemli nedenlerinden birinin hareketsizlik olduğunu vurguladı.

ÇARE: TÜRK KAHVESİ

Karatay, “Susuz kalırsak kabız oluruz. Tuzsuz kalırsak kabız oluruz.” diye uyardı ve şöyle konuştu:

“Kabızlıktan korunmak için Türk kahvesi çok önemli. Türk kahvesi en yüksek antioksidandır. Bağışıklık sistemini güçlendiren en yüksek şey kahvedir. Parkinsonu, unutkanlığı önler. Çok çay tüketmek kabızlık yapar. Kabızsanız çay içmemelisiniz.”

SOĞUK SIKIM ZEYTİNYAĞI

Canan Karatay zeytinyağının önemini de vurguladı:

“Bol su, tuz, kayısı, mürdüm eriği, incir, soğuk sıkım zeytinyağı kabızlığı önlemek için çok önemlidir. Soğuk sıkım zeytinyağı ana sütü ile aynıdır. İçerikleri ana sütü ile aynıdır.”

NEDEN KABIZ OLURUZ?

Rektumda ya da kolonda darlık veya tıkanıklık

Katı gıdalarla beslenmek

Fazla inek sütü tüketmekRektum ya da kolon çevresindeki sinirlere ait anormallikler

Hormonal hastalıklar
Tuvalet ihtiyacını ertelemek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir