Estetik modasında anlayış değişiyor mu… Küçük silikonlar son zamanlarda revaçta

Nil Göksu Urgancıoğlu

Daha büyük, daha iyi… Yıllarca estetiğin temel mottosu bu oldu. Ancak plastik cerrahi uzmanlarına göre bu trend artık değişiyor. Tıpkı modada olduğu estetikte de minimalizm trendi hüküm sürmeye başladı.

ABARTISIZ ESTETİK

Uzmanlara göre birçok ünlü daha incelikli, abartısız estetik tercih ediyor. Amaç daha doğal bir görünüm. Bu nedenle de giderek daha fazla danışan, daha küçük meme implantı istiyor.

Uzmanlara göre, kadınlar, göze çarpan veya aşırı abartılı bir şey yerine vücut yapılarıyla orantılı olacak göğüs büyütme operasyonu istiyor.

Göğüs ve vücut prosedürlerinde uzmanlaşmış Ashley Amalfi’ye göre, aşırı görünen plastik cerrahi sonuçları gözden düşüyorsa, bunların yerini genel olarak daha doğal bir estetik alıyor.

DAHA KIVRIMLI VÜCUT

Amalfi, “İnsanlar artık orta boyutta göğüs, kıvrımlı ama çok fit ve kaslı vücutlara sahip olmak istiyor” dedi.

Peki ya büyük implantları tercih eden ancak estetik daha küçük, daha doğal görünen sonuçlara doğru değiştikçe fikirlerini değiştiren hastalar?

Uzmanlar implant çıkarma taleplerinde büyük bir patlama yaşandığını belirtiyor. Hastalar ya implant çıkarıyor ya küçültüyor ya da tamamen çıkarttırıp yerine yağ enjeksiyonu talep ediyor.

Ayrıca uzmanlar insanların pandemi sonrası kilolarından kurtulmaya başladıkça muhtemelen vücut şekillendirme prosedürlerine ilgi görmeye devam edeceğini düşünüyor. Ayrıca liposuction ve cerrahi olmayan yüz gençleştirme de popülerliğini koruyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir