Google Pixel 7a tanıtımdan önce kutudan çıktı!

Google’ın yeni fiyat performans telefon modelinin resmi olarak tanıtılmasına oldukça kısa bir süre kaldı. Yeni telefonun tanıtımına kısa bir süre kalmışken yeni bilgiler de gelmeye devam ediyor. Yakında tanıtılacak olan Pixel 7a modelinin kutu açılış görüntüleri ortaya çıktı.

Google Pixel 7a, 10 Mayıs’ta tanıtılacak

Twitter’da SnoopyTech tarafından paylaşılan görüntüler ile birlikte telefonun tasarımı ve iki farklı renk seçeneği de gözler önüne serilmiş oldu. Tasarım anlamında beklenen çizgilere ev sahipliği yapan modelde kamera adası da yine alışıldık bir görüntüde.

Yeni modelin renklerine göz attığımızda ise Cobalt ve Arctic Blue olarak adlandırılan iki seçenek görüyoruz. Koyu gri ve açık mavi renklerine karşılık gelen bu iki seçeneğin dışında başka bir seçenek ise henüz ortaya çıkmış değil. Diğer yandan açık mavi rengi ilk defa bir Pixel telefonda kullanılacağını söyleyelim.

Kutu içeriğinde ise son dönemde birçok telefon üreticisinde olduğu gibi şarj adaptörü yer almıyor. Bu konuda Google da rakipleri Apple ve Samsung’un izinden gidiyor gibi görünüyor. Bu yüzden bir Pixel 7a satın alan kişilerin bir de şarj adaptörü edinmeleri gerekecek.

Son gelen bilgilere göre Google, orta segmentte iddialı olacağı belirtilen Pixel 7a modelinde Tensor G2 işlemciye yer verecek. Tensor G2 modelinde 2 adet 2.85GHz ARM Cortex-X1, 2 adet 2.35GHz ARM Cortex-A78 ve 4 adet 1.8GHz ARM Cortex-A55 çekirdek bulunuyor. 5nm teknolojisiyle üretilen işlemcinin grafik arabiriminde Mali-G710 MP07 mevcut.

Google’ın yeni orta segmen telefonu 10 Mayıs’ta düzenlenecek olan Google I/O 2023 etkinliğinde kendisini gösterecek. Bu etkinlikt Pixel Fold ve Android 14 hakkında da bilgilere ulaşmayı bekliyoruz. Peki siz Google’ın yeni akıllı telefon modeli hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir