Olamasaydın da olurduk ilanını veren Atatürk düşmanı Eyüp Gökhan Özekin AKP’den aday

Özekin’in eşi ile birlikte yanlarına korumalarını da alıp kafe bastığı 3’ü kız 4 çocuğu dövdüğü ortaya çıktı.

AKP MKYK yedek üyesi Eyüp Gökhan Özekin, Ankara 1. bölge 10. sıradan milletvekili adayı oldu. Özekin daha önce Atatürk’e hakaret ederek “Olmasaydın da olurduk” ifadelerin kullanmıştı. Özekin’in eşi ise kafe basarak korumalarıyla birlikte 3’ü kız 4 çocuğu dövmesiyle gündeme gelmişti.

AKP, MKYK yedek üyesi ve Genel Merkez Çevre, Şehir ve Kültür Başkan Yardımcısı Eyüp Gökhan Özekin’i Ankara 1. bölge 10. sıradan aday gösterdi.

Eyüp Gökhan Özekin’in eşi Şerife Özekin kızlarıyla kavga ettikleri gerekçesiyle, beraberindeki üç kişiyle birlikte üçü kız biri erkek 15 yaşlarındaki 4 çocuğu bir kafeyi basarak darp etmişti. Olaya ilişkin görüntüler gündem olmuştu.

Şerife Özekin hakkında açılan davanın iddianamesinde, “basit yaralama”, “tehdit” ve “hakaret” suçlarından 13 yıl 5 ay hapisle cezalandırılması istenmişti. Mağdur ailelerin şüphelileri azmettirmekle suçladığı Eyüp Gökhan Özekin hakkında ise takipsizlik kararı verilirken, çocukları darp eden iki şüphelinin ise sabıkalı oldukları ortaya çıkmıştı.

OLMASAYDIN OLURDU İLANINI VEREN KİŞİ

Eyüp Gökhan Özekin, Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümü olan 10 Kasım’da Yeni Akit’e Mustafa Kemal Atatürk hakkında bir ilan yayımlanmıştı. Tam sayfalık ilanda Atatürk için “Olmasaydı da olurduk” ifadesi ve 1881-1938 tarihleri kullanılmıştı.

AKP’den aday oldu: Akit’e ilan verip Atatürk’e hakaret etti, eşi kafe basıp çocuk dövdü – Resim : 1

Daha sonra bir açıklama yapan Özekin “Mustafa Kemal’i sevmem” ifadelerini kullanmıştı. Özekin’in 2013’te internethaber’e yaptığı açıklamalar şöyle:

KOÇ GRUBU OLMASAYDIN OLMAZDIK İLANI VERMİŞTİ

Geçen sene Koç Grubu bütün gazetelere “olmasaydın olmazdık” diye bir ilan verdi. Bu İslami olarak da bilimsel olarak da sakıncalı bir ifade bana göre. Biz de hiçbir hakaret içermeyen, fıkhen doğru olmasına dikkat ettiğimiz bu ifadeyle ilan verdik. İslama göre Mustafa Kemal olmasaydı biz olur muyduk? Olurduk. Bilimsel olarak da öyle mi? Öyle. Biz de Koç’un reklamlarına nazire yapan, doğruluğuna inandığımız bu ilanı hazırladık.

TEHDİTLERDEN ÇEKİNMİYORUZ

Sosyal medyadan gelen tehditler de olduğunu gördük. Tehditler karşısında çekinmediniz mi?
Eğer benim param olursa, her sene Koç Grubu nasıl ilan veriyorsa ben de buna benzer ilanları vereceğim. Bunun sakıncalı olduğunu da düşünmüyorum. Gelen tepkilerin çoğunda iktidar değişirse idam edileceğimi söylüyorlar. En iyi temenniler hapse girmem yolunda. Ben hapse girmekten çekinmiyorum. Tehditlerden çekinmiyoruz.

“ATATÜRK’ÜN TARİHİMİZE ZARAR VERDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

Sizin bu ilanla Atatürk düşmanlığı yaptığınız iddia ediliyor. Atatürk düşmanı mısınız?

Bu ifade çok sevimli bir ifade değil. Mustafa Kemal’i sever miyim? Hayır sevmem. Bir çok inkılabın bu topraklara, tarihimize zarar verdiğini düşünüyorum. Mustafa Kemal’in icaraatlerini beğenmiyorum, dünya okumasını paylaşmıyorum, geleceğe dair perspektifini onaylamıyorum. Ama bu Mustafa Kemal değil de başka biri de olsa yine aynı tepkiyi verirdim. Atatürk düşmanı ifadesi hoş değil ama bunu bu şekilde algılamak isteyenler de böyle algılayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir