Dikkat: Üç Borsa, Bu 14 Altcoin’i Delist Ediyor!

Bir dizi önemli gelişmenin ardından üç büyük kripto para borsası -KuCoin, Bitfinex ve Coinbase– delist duyuruları yaptı. Borsalar, çeşitli altcoin projelerinin listeden çıkarıldığını duyurarak kripto para topluluğunu hareketlendirdi. İşte detaylar…

KuCoin, birçok altcoin projesini delist ediyor

KuCoin borsası 23 Kasım’da 10 proje için desteğin askıya alındığını ve ardından ilgili işlem çiftlerinin listeden çıkarıldığını duyurdu. Bu delist’in sebebi olarak “özel muamele kurallarına” işaret etti.  Etkilenen altcoin projeleri arasında Kambria (KAT), Sakura (SKU), Don-key (KDON), LOCGame (LOCG), Sienna (WSIENNA), Inflation Hedging Coin (IHC), Position Exchange (POSI), TE-FOOD (TONE), Pika Protocol (PIKA) ve Karura (KAR) yer alıyor. KuCoin, bu projelerle ilişkili işlem çiftlerinin kaldırıldığını açıkladı:

  • KAT/USDT, KAT/BTC
  • SKU/USDT, SKU/BTC
  • KDON/USDT
  • LOCG/USDT
  • WSIENNA/USDT
  • IHC/USDT
  • POSI/USDT
  • TONE/USDT, TONE/BTC, TONE/ETH
  • PIKA/USDT
  • KAR/USDT

KuCoin’in alım satım botlarının 24 Kasım 2023’te faaliyetlerini durdurmasıyla birlikte, listeden çıkarma süreci aşamalı olarak gerçekleşecek. Belirtilen işlem çiftlerinin resmi olarak listeden çıkarılması aynı gün 10:00 olarak planlanmıştır. Etkilenen projeler için para çekme hizmetleri 28 Mayıs 2024’te sona erecek ve yatırımcıları ve meraklıları ihlallerin niteliği ve potansiyel yansımaları hakkında cevaplar aramaya bırakacak. KuCoin henüz bu projeler tarafından işlenen ihlallere ilişkin ayrıntılı bilgi vermedi. Ancak birçok kullanıcı, duruma açıklık getirmesini bekliyor. Borsanın bu hamlesi, açıklamasına göre, düzenlemelere uyumu sağlamayı ve platformunun bütünlüğünü ve güvenliğini korumayı amaçlıyor.

Bitfinex de delist adımları atıyor

Bir başka önde gelen altcoin borsası olan Bitfinex de bazı tokenleri listeden çıkardı. Aragon (ANT), eCash (XEC) ve Retreeb (TREEB) kaldırılan projeler arasında yer alıyor. Bu tokenler için para yatırma ve alım satım işlemleri bugün, 23 Kasım 2023 tarihinde sona erdi. Ancak para çekme hizmetleri 18 Ocak 2024 tarihine kadar açık kalacak. Bitfinex’in kararı, kripto alanında artan delist haberlerine katkı sağlıyor.

Coinbase de bir delist duyurusu yaptı

Son olarak, önde gelen bir kripto platformu olan Coinbase, QuickSwap (QUICK) altcoin’in listeden çıkarıldığını duyurdu. Karar, 1000:1’lik bir bölünmenin ardından QUICK’in yeni bir versiyonunun piyasaya sürülmesine bağlanıyor. QUICK’in alım satımı 7 Aralık 00:00’da sona erecek ve yatırımcılardan QUICK’i ellerinde tutmaya devam etmek istiyorlarsa cüzdanlarından yeni token versiyonuna manuel olarak geçiş yapmaları istenecek.

Sonuç olarak KuCoin, Bitfinex ve Coinbase tarafından yapılan bu altcoin delist duyuruları dikkat çekti. Zira ihlallerin niteliği, potansiyel yansımaları ve bu platformlarda listeleme kriterleri hakkında sorular ortaya çıkardı.  Kripto para dünyası bu hızlı değişimlerden geçiyor. Bu sırada, yatırımcılar ve meraklılar gelişmeleri yakından izliyor. Ayrıca sektörde şeffaflık ve düzenlemelere bağlılık ihtiyacını vurguluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir