Dilan-Engin Polat Çiftinin Gündem Olan Lüks Araçları Yediemin Otoparkına Çekildi!

Haklarında ‘vergi kaçırmak’ ve ‘kara para aklamak’ gibi suçlardan soruşturma yürütülen ve geçtiğimiz günlerde operasyon düzenlenen Dilan Polat ve Engin Polat’a ait lüks araçların Zeytinburnu’ndaki yediemin otoparkındaki görüntüleri ortaya çıktı.

Sosyal medyada sık sık lüks yaşantılarıyla gündem olan Dilan Polat ve Engin Polat hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet” suçlarından soruşturma başlatılmıştı.

Engin ve Dilan Polat çifti, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonla gözaltına alınmıştı. Engin ve Dilan Polat çiftinin de aralarında bulunduğu 18 şüpheliden 12’si tutuklanarak Silivri’deki Marmara Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na gönderilmişti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri operasyon kapsamında Polat çiftinin ev ve işyerlerinde bulunan 14 araca el koymuştu. El konulan araçlar çekicilerle İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Vatan Caddesi yerleşkesine getirilerek burada sergilenmişti.

Emniyette sergilenen araçlar daha sonra otoparka çekildi. Polat ailesine ait 9 araç yediemin otoparkında görüntülendi. ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir