iPhone 16 Pro modeline ilişkin çok önemli yeni bilgiler var

Apple’ın gelecek nesil iPhone 16 serisi hakkındaki detaylar web üzerinde yer bulmaya başladı. Bu teknoloji devi, son nesil iPhone 15 serisini geçen ay duyurdu. Bu yüzden gelecek yılın iPhone’ları hakkındaki sızıntı ve dedikoduları ciddiye almak için henüz erken. Ekonomik Haberler Günlüğü’nün bir raporunda, iPhone 16 Pro’nun telefoto kamerası hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı.

iPhone 16 Pro‘nun kameralarında kalıplanmış cam teknolojisi kullanılabilir. iPhone 16 Pro, 5x optik tetraprizma zoom lens özelliğine sahip olabilir. Bu rapora göre, Largan iPhone 16 Pro için telefoto lensleri tek başına üretecek. Kamera lensi, geleneksel cama göre daha ince ve hafif olan kalıplanmış camla üretilecek. Bu, kameranın dışa taşan kısmının kalınlığını azaltmada ve ayrıca telefonun ağırlığını azaltmada potansiyel bir avantaj sağlayacak. Ayrıca daha iyi bir büyütme mesafesi sunacak. Raporda, kalıplanmış camın lensin hem iPhone 16 Pro hem de Pro Max modellerinde kullanılacağı belirtildi. Bu lenslerin karmaşıklığı nedeniyle şirket, gelecek yılın Pro modelleri için şimdiden hazırlanıyor ve siparişlerle tedarik zincirini dolduruyor.

iPhone 16 Pro modeline ilişkin çok önemli yeni bilgiler var

Daha önceki bir rapor, iPhone 16 Pro‘nun, iPhone 15 Pro Max‘te bulunan tetraprizma telefoto lensini benimseyebileceğini belirtmişti. Bu lens, Largan tarafından üretiliyor ve telefonu daha kalın yapmadan daha uzun bir odak uzaklığı ve optik zoom yeteneği sunuyor. İşte bu noktada, daha ince ve hafif yapısıyla kalıplanmış cam lensin önemi ortaya çıkıyor. Ayrıca daha küçük bir pakette daha fazla büyütme kapasitesine sahipler.

Bu, iPhone 15 Pro Max‘in 120mm zoom lens özelliğinin, iPhone 16 Pro modeline ekleneceği anlamına geliyor. Apple’ın, daha ince lensleri kullanırken 24mm ve 120mm odak uzunluklarına sadık kalıp kalmayacağı henüz bilinmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir