KYK Kız Yurdundaki Asansör Faciasının Ardından Yurt Öğrencilerinin Videoları Ortaya Çıktı!

Aydın’da bulunan KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda içinde 16 öğrencinin bulunduğu asansörün düşmesi ve 1 öğrencinin hayatını kaybettiğinin açıklanması ülkede infial yarattı. Arkadaşlarını kaybeden yurt öğrencileri hem valiye hem de yurt sorumlularına tepki gösterirken, öğrencilerin olayın ardından yaşadıkları korku dolu anlar ve isyanları sosyal medyada yayıldı! Detaylar…

Gece saatlerinde Aydın’da bulunan KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda asansörün düşmesi sonucu bir öğrenci hayatını kaybetti.

Asansör kazasında hayatını kaybeden öğrencinin Adnan Menderes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 4’üncü Sınıf Öğrencisi Zeren Ertaş olduğu öğrenilirken, 15 öğrenci de yaralandı.

Aydın Valisi Yakup Canbolat, asansöre 15 kişi yerine 16 kişinin binmesi sonucu kazanın meydana geldiğini söyledi. Ancak asansörle ilgili sorunların daha önceden de yaşandığını ve hatta yönetime bildirildiğini söyleyen öğrenciler KYK yönetimini protesto etti.

Yurda çevik kuvvet ekipleri ve TOMA gönderilmesinin ardından ise sosyal medyadan da isyan sesleri yükseldi.

Öte yandan asansör faciasının ardından yurt öğrencilerinin videoları ortaya çıktı.

Sadece kız öğrencilerin değil, karşı yurtta kalan erkek öğrencilerin de KYK yönetimini protesto ettiği görülüyor.

Bir öğrencinin olayın ardından paylaştığı videoda ise “Saatlerdir bizi ölü yok diye kandırıyorlar ve şu an ceset torbasıyla çıkardılar. Açıklama da yapılmıyor bu arada” dediği duyuldu.

Öğrencilerin Aydın Valisi Yakup Canbolat’a tepki gösterdiği anlar da kayda alındı.

Öğrencilerin ‘Bir açıklama bekliyoruz. Bu asansörün kontrolü, tadilatı niye yok? Susmayacağız, konuşacağız’ sözleri ve korku dolu anları paylaşıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir