‘Millet görev verdi pişman etmeyeceğiz’

Özel, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin kazanılmasının ardından partisinin İl Başkanı Horzum’a kırmızı motosiklet hediye etti. Burada konuşan Özel, “Her seçimin iz bırakan bir anısı oluyor. Bu seçimde de Denizli’de mevcut belediyenin çok güçlü olduğu, CHP’nin rekabete girişemeyeceği ifade ediliyordu. İl Başkanımız seçim öncesi Denizli Büyükşehir’i kazanmak ve kırmızı motosiklet hayali olduğunu söylemişti. Seçim sonrası istediği motosikleti Sivas’tan getirttik. Ücretini kendi cebimden yatırdım” dedi. Özel konuşurken vatandaşlardan Hilmi Arslan ve Fatma Arslan çifti, kızları Ömür Arslan’ın (19) bir süre önce Aydın’da eski sevgilisi tarafından öldürüldüğünü belirtip, destek talebinde bulundu. Özel, konuşmasını keserek konuyla ilgileneceğini belirterek destek sözü verdi.

‘Türkiye ittifakı kazandı’

Özel ile Horzum, daha sonra Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne motosikletle gitti. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu’nu makamında ziyaret eden Özel, “Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında yapılacak ilk genel seçimlerde, milletin, halkın iktidarını kurup, Atatürk’ün partisini birinci parti yapmanın sorumluluğunu taşıyoruz. Millet görev verdi, mahcup etmeyeceğiz. Oy verdi, pişman etmeyeceğiz. Oy vermeyenleri asla yalnızlaştırmayacağız. Bu seçimleri Türkiye ittifakı kazandı. Türkiye’nin yüzünü güldüreceğiz. Gündemi değiştirmelerine izin vermeyeceğim. Kavgayı emekliler, çiftçiler, esnaf ve gençler için vereceğim” dedi.

Emeklilerin durumuna değinerek Almanya gezisinde yaşadığı bir olayı anlatan Özel, “Almanya’da Türkiye’deki emeklilerin 272 euro maaş aldığını söyledim. 2 bin 700 euro olarak düzeltmeye çalıştılar” ifadelerini kullandı.

Motosikleti teslim etti

CHP lideri Özel, Denizli Büyükşehir Belediyesi seçiminin kazanılması halinde Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum’a verdiği motosiklet alma sözünü yerine getirerek anahtarını teslim etti. Özel, Horzum’la birlikte motosikletle belediye binasına kadar tur attı. tur attı.

Özel ve Kılıçdaroğlu yemekte buluşacak

MEHTAP GÖKDEMİR/ANKARA- CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile CHP 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun önümüzdeki günlerde bir akşam yemeğinde buluşması bekleniyor. Yemeğin eşlerin de katılacağı bir aile yemeği olabileceği belirtiliyor. Özel ve Kılıçdaroğlu’nun buluşmasının takvimine ilişkin de Özel’in, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapacağı görüşme sonrasına işaret ediliyor. Kulislerde Özel ve Kılıçdaroğlu’nun baş başa görüşmeyeceği ve Murat Karayalçın, Hikmet Çetin’in de yer alacağı bir akşam yemeği programının olabileceği de konuşuluyor. Kılıçdaroğlu’nun, Özel’in, Cumhurbaşkanı ile yapacağı görüşme öncesinde sosyal medya hesabından yaptığı, “Bu düzenin kurucusu sarayla müzakere edilmez, mücadele edilir” paylaşımı dikkat çekmişti.

‘Müzakere de mücadele de enden bir siyaset’

Büyük bir mücadelenin başladığını söyleyen Özel şöyle devam etti: “Dün Çorlu tren kazasında, evladını kaybeden annelerin, babaların, gözü yaşlı eşlerin, babasız kalmış evlatların yanındaydık. Pazar günü Ulus’ta atanmayan öğretmenlerle birlikte olacağız. Bundan sonra mağdur ve mazlumun yanında dimdik duracağız. Yakında ilan edeceğimiz emekli mitingiyle emeklilerin sesini duyuracağız. Sizlere güç veren, sizlerden güç alan, sokaktan korkmayan, meydandan çekinmeyen, müzakere de eden mücadele de eden yepyeni, dinamik, sonuç alan bir siyaset için yola çıktık. Beni seven arkamdan gelsin. İttifakımız, siyasi parti ittifakı değildir. ‘Türkiye ittifakı’dır.”

Özel,  Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın ardından Merkezefendi Belediye Başkanlığı ve Pamukkale Belediye Başkanlığı’nı ziyaret etti.  Ardından Manisa’ya geçti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir