Nazlı Sinem Erköseoğlu’nun ölümüne ilişkin davada Can Paksoy hakkında flaş gelişme

Boston Üniversitesi’nden mezun olan Nazlı Sinem Erköseoğlu’nun cesedi, 26 Eylül 2010’da Beyoğlu’nda Paksoy kardeşlerin dairesinin bulunduğu 10 katlı apartmanın havalandırma boşluğunda bulunmuştu. İncelenen görüntülerde her iki kardeşin o gece bir kulüpte ve apartman girişinde görüntüleri tespit edildi.

Paksoy Holding’in veliahtları Mahmut Emre Paksoy ile kardeşi Can Paksoy hakkında “kasten adam öldürmek” suçundan müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

CAN PAKSOY 3’ÜNCÜ YARGILAMA

Ancak yapılan yargılama sonrası Mahmut Emre Paksoy ve Can Paksoy delil yetersizliğinden beraat etti. Dosyayı inceleyen Yargıtay sanıklar hakkında verilen beraat kararını bozarak yargılamanın yeniden yapılmasına karar vermişti. Yeniden görülen dava sonunda Paksoy kardeşler yeniden beraat etti. İtiraz sonrası dosyayı yeniden inceleyen mahkeme sanıklardan Mahmut Emre Paksoy hakkında verilen kararın onanmasına, Can Paksoy hakkında verilen beraat kararının bozulmasına karar verdi. Yargıtay ayrıca Can Paksoy hakkında yurt dışına çıkış yasağı şeklinde adli kontrol tedbiri de uyguladı.

SAVCI İZİNLİ SANIK GELMEDİ

Verilen karar sonrası Can Paksoy’un yeniden yargılanmasına bugün başlandı. İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya sanık Can Paksoy katılmadı. Nazlı Sinem Erköseoğlu’nun babası Ergun Erköseoğlu ise avukatlarıyla birlikte duruşmada hazır bulundu.

ZORLA GETİRİLME KARARI

Duruşmada Erköseoğlu’nun avukatı söz alarak, duruşma savcısının izinli olduğunu ve sanığın da duruşmaya gelmediğini söyleyerek, “İkisinin de hazır bulunduğu bir duruşmada beyanda bulunacağız” dedi. Sanık avukatları da savcının duruşmada olduğu zaman ayrıntılı savunma yapacaklarını söyledi. Beyanları alan mahkeme heyeti sanık Can Paksoy hakkında zorla getirilme kararı çıkararak duruşmayı erteledi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir